Мачове от фазата на елиминациите във FIFA 2022

Осминафиналите се играха от 3 до 7 декември.Победителите от група А Холандия отбелязаха голове чрез Мемфис Депай, Дейли Блинд и Дензъл Дъмфрис, когато победиха Съединените щати с 3:1, като Хаджи Райт отбеляза за Съединените щати.Меси отбеляза своя трети гол на турнира заедно с Хулиан Алварес, за да даде на Аржентина два гола преднина пред Австралия и въпреки автогола на Енцо Фернандес от удар на Крейг Гудуин, Аржентина спечели с 2-1.Голът на Оливие Жиру и голът на Мбапе позволиха на Франция да спечели с 3:1 над Полша, като Роберт Левандовски вкара единствения гол за Полша от дузпа.Англия победи Сенегал с 3:0 с голове на Джордан Хендерсън, Хари Кейн и Букайо Сака.Дайзен Маеда вкара за Япония срещу Хърватия през първото полувреме преди изравняване на Иван Перишич през второто.Нито един отбор не успя да намери победителя, като Хърватия победи Япония с 3:1 след изпълнение на дузпи.Винисиус Жуниор, Неймар, Ричарлисон и Лукас Пакета отбелязаха за Бразилия, но удар от воле на южнокорейеца Пайк Сеунг-хо намали изоставането до 4-1.Мачът между Мароко и Испания завърши като нулево равенство след 90 минути, пращайки срещата в продължения.Нито един отбор не можа да отбележи гол в продълженията;Мароко спечели мача с 3:0 след дузпи.Хеттрик на Гонсало Рамос накара Португалия да победи Швейцария с 6-1, с голове на португалците Пепе, Рафаел Герейро и Рафаел Леао и на швейцареца Мануел Аканджи.

Четвъртфиналите се играха на 9 и 10 декември.Хърватия и Бразилия завършиха 0-0 след 90 минути и стигнаха до продължения.Неймар вкара за Бразилия в 15-ата минута на продълженията.Хърватия обаче изравни чрез Бруно Петкович във второто продължение.При равен мач дузпите решиха надпреварата, като Хърватия спечели дузпите с 4–2.Науел Молина и Меси отбелязаха за Аржентина, преди Воут Вегхорст да изравни с две попадения малко преди края на мача.Мачът отиде до продължения и след това до дузпи, където Аржентина ще спечели с 4-3.Мароко победи Португалия с 1:0, като Юсеф Ен-Несири отбеляза гол в края на първото полувреме.Мароко стана първата африканска и първата арабска нация, която стигна до полуфиналите на състезанието.Въпреки че Хари Кейн вкара дузпа за Англия, това не беше достатъчно, за да победи Франция, която спечели с 2:1 чрез голове на Орелиен Чуамени и Оливие Жиру, изпращайки ги на втория им пореден полуфинал на Световно първенство.

Елате и проектирайте свой собствен чадър, за да подкрепите отбора!

Време на публикуване: 13 декември 2022 г